Alle fortællere

Aktive medlemmer (marts 2017)

Nogle fortællere har valgt at præsentere sig mere udførligt her på siden. Du kan finde deres navne under Find en fortæller ude i højre side.

Print listen:  Ry Fortællekreds, medlemsliste.  Marts 2017

Formand Helle Arnfred
Damhøjen 5, 8660 Skanderborg
86577020 mobil 26368720
hellearnfred@profibermail.dk

Anna Grethe Bech
Molsgade 1
8000 Århus C
Tlf.  86191678
Mail:  olanje@stofanet.dk
Hjemmeside: www.fortaelleriet.dk/

Bjarne Jensen
Kyhnsvej 9
8680 Ry
Mobil: 61698996  eller 61338996
Mail: bjarne6@gmail.com

Connie A. Nordholt
Finsensgade 46 st.th
8200 Århus C
tlf 86102706/ 23718892
connienordholt@hotmail.dk

Ellen Skov Birk
Dr. Holsts Vej 28, lej.4
8230 Åbyhøj
Mobil:21742703
Mail esb8230@gmail.com

Else Wellendorf
Grenåvej 705
8541 Skødstrup
Tlf 86993238 – mobil 29828078
Mail: elsewellendorf@webspeed.dk

Halfdan Olesen
Skrænten 13
8660 Skanderborg
Tlf: 86522665
Mail: halfdanmno@turbopost.dk

Helle og Amalie Asmild
Kirkedalen 13
Voerladegård
8660 Skanderborg
Tlf.: 75782060/29322133
Mail: malmagrenasmild@msn.com
Hjemmeside: www.helleasmild.dk/

Helle Erdmann Frantzen
Rolighedsvej 21B
8654 Bryrup
Tlf. 22518956
Mail: helle.steen@sol.dk

Helle Kappel Kjær
Elmehøjvej 24
8270 Højbjerg
Tlf. 86272783
Mail: helle.kappel14@gmail.com

Ingelise Dalberg
Kanehaven 58
8240 Risskov
Mobil: 50512058
Mail dalberg@mail.tele.dk

Inger Lodberg
Pottemagertoften 94
8270 Højbjerg
Tlf.:61788841
Mail:  ilodberg@stofanet.dk

Karin Sloth
Mysundevej 10
8600 Silkeborg
Tlf .86816166 / mobil 24204170
Mail: ksl@fiberpost.dk

Kirsten Frank
Landsbyvænget 6
8464 Galten
Tlf: 86954338 mobil:25121768
Mail: kirstenhertha@yahoo.dk

Lisbet Koefoed Jensen
Hjortgårdevej 40, Voel
8660 Silkeborg
Mobil: 28519387
Mail: liskojen@gmail.com

Lise Olesen
Skrænten 13
8660 Skanderborg
Tlf.: 86522665
Mail:  liseolesen99@hotmail.com

Marianne Nørmose
Moselunden 9C
8680 Ry
Tlf. 26575411
Mail: miamose@gmail.com

Minna Schiøtte
Gl. Almindvej 4
800 Viborg
Mobil:24811902
Mail: mischi@pc.dk

Peter Schødt Dalsgaard
Hannesvej 3
8660  Skanderborg
Mobil: 51317514
Mail: peter@eventsupport.dk

Peter Værum
Tværvej 4
8680 Ry
mobil: 21747522; 86948010
Mail:peter@ordbrug.dk
Hjemmeside: www.ordbrug.dk/    

Ronald Risvig
Holstebrovej 9
7490 Aulum
Mobil:23329613
Mail:  ronald-risvig@hotmail.com

Rune Hoff Lauridsen
Gran Alle 24A
7442 Engesvang
Tlf.:29445225
Mail: rune@runic.dk

Thomas Sommer
Elmevej 1
8751 Gedved
Tlf.: 29638379
Mail:   thomassommer10@gmail.com

Ulla Skovsbøl
Fusvadvej 2
8362 Hørning
Tlf: 86921945; 22389254
Mail: skovsbol@hotmail.com
Hjemmeside: www.skovsbol.dk

Passive medlemmer

Annette Rosendal
Frisbækvej 10
8766 Nr. Snede
Mobil: 27579773
Mail: a.rosendal70@gmail.com

Anna Mette Bladt
Skelagervej 158C
8200 Århus N
Tlf. 86782835
Mail: ambladt@stofanet.dk

Anne Ussing Jepsen
Gyden 7, Træden
8740 Brædstrup
Tlf. 75752545
Mobil: 27595745
Mail: anneuj@gmail.com

Dorthe Ponsgaard
Jens Baggesensvej 11 3 tv.
8000 Århus
Mobil: 61108595
Mail  dorte@ponsgaard.dk 

Kirsten Samsø Teilmann 
Emborgvej 21
8680 Ry
mobil  20296169
kirstenteilmann@hotmail.com

Line Klinke
Bjedstrupvej 21,
8660 Skanderborg
Mobil 22988271
lineklinke@gmail.com

Maja Skau-Olsen
Kristiansvej 5
8660 Skanderborg
Mobil 22180419
Mail: majaskau@gmail.com

Pia Kier
Skephøj 3
8680 Ry
Mobil: 20230506
Mail  pia-kier@mail.dk

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *